BURSA ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ UZMANI

Logo

Location İLETİŞİM

Odunluk Mh. Okul Sk. No:26 Ofis: 8 Nilüfer / BURSA

phone 0224 452 44 22

Sorularınız için iletişime geçiniz.

DOLGU BOTOX PRP MEZOTERAPİ UYGULAMALARI

Estetik, Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

BOTOKS

Botoksun, kaslarda geçici felc durumu oluşturarak etkisini ortaya koyuyor.Genellikle yüzdeki kırışıklıkların tedavisinde kullanılır.

Bunun yanısıra migren, avuç içi-ayak tabanı ve koltuk altı terlemelerinde kullanılmaktadır.

Bunun yanısıra göz hastalıkları ,üroloji ve nöroloji dallarında çeşitli durumlarda kullanılmaktadır.

Etkisi 4-6 ay sürer, etksi geçince tekrarlayan uygulamalar yapılabilir.

PRP

Prp kiti ile kişinin kendi kanını santrifüj ederek trombosit hücrelerinden zengin serumu ayırıp kişinin uygulama yapılacak bölgelerine uygulanmasıdır.Cilt yenilemede, ince kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında ,zayıflamış saç köklerinde ve bunun gibi birçok uygulama alanı olan bir işlemdir.PRP ortalama 4 hafta arayla 4 ile 8 seans uygulanabilir. Uygulamanın etkisi ilk uygulamadan yaklaşık 3 hafta sonra ortaya çıkmaya başlar, tekrarlayan uygulamalarda belirginleşir.

DOLGU YAĞ ENJEKSİYONU

Dolgular kişinin kendisinden alınarak elde edilen yağ dolguları yada ticari satılan hazır dolgulardır.Kişinin göbek çevresinden alınan yağ dokusu ,kök hücre açısından oldukça zengindir.yağ enjeksiyonlarından sonra verilen yağın bir kısmı erimektedir ,bu nedenle tekrarlayan uygulamalara ihtiyaç duyulabilir.Ticari olan hazır dolgular ise estetik amaçlı kullanılan hyalüronik asitler, biyosentetik olarak üretilen ürünler arasından tercih edilmelidir. Hyalüronik asit injeksiyonu ortalama 6-12 ay kadar etkinliğini korur, sonrasında tekrardan yapılması gerekir. Silikon,goreteks gibi maddeler kalıcı özelliğe sahiptir ancak yüksek alerji riski ve geridönüşsüz etkiden dolayı kullanımı oldukça sınırlanmıştır.