BURSA ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ UZMANI

Logo

Location İLETİŞİM

Odunluk Mh. Okul Sk. No:26 Ofis: 8 Nilüfer / BURSA

phone 0224 452 44 22

Sorularınız için iletişime geçiniz.

CİLT/DERİ KANSERİ

Estetik, Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

CİLT/DERİ KANSERİ

Deri kanserlerinin esas nedeni güneşten gelen ultraviyole ışınlarıdır.Açık tenliler, vücudunda çok fazla sayıda beni olan kişiler, ailede cilt kanseri hikayesi olanlar ,yoğun güneş ışınına maruz kalanlar, bazı kimyasal maddelerle uzun süreli teması olanlar deri kanseri açısından risk altında olan kişilerdir.Bazı deri kanserlerinden şüphelenmek için; renk değiştiren ,büyüyen kabuklanan ,kaşınan çevresi düzensiz olan ben varlığı, 2-4 hafta iyileşmeyen ve kanayan yaraların olması gerekir.

DERİ KANSERİ TEDAVİLERİ

Deri kanseri tedavisi kanserin tipine, büyüme evresine, yerleşim yerine göre değişmektedir. Eğer kanser küçük ise işlem ayaktan, lokal anestezi altında kolayca yapılabilir.Kanser büyükse, lenf nodlarına veya vücudun başka bir bölgesine yayılmışsa büyük cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulabilir. Deri kanserlerinde muhtemel diğer tedavi seçenekleri kriyoterapi, radyoterapi, kemoterapidir.


BEN ALDIRMA

Benler genellikle kahverengi ,siyah ve cilt renginde olabilirler.

Ciltte kansere dönüşme potansiyeli olan benler ; renk değiştirme,büyüme,kabuklanma ,kanama ve çevresi düzensizlik gösteren nitelikte olup, tespit edildiğinde en kısa zamanda doktora başvurularak muayenesi yapılmalıdır.

Bunun dışında kozmetik amaçlı yada giysilere takılıp kişiye rahatsızlık veren benlerde lokal anestezi yapılarak alınırlar.