BURSA ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ UZMANI

Logo

Location İLETİŞİM

Odunluk Mh. Okul Sk. No:26 Ofis: 8 Nilüfer / BURSA

phone 0224 452 44 22

Sorularınız için iletişime geçiniz.

SAÇ EKİMİ (HAIR TRANSPLANTATION)

Estetik, Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

SAÇ EKİMİ (HAIR TRANSPLANTATION)

Erkek tipi kellikte en önemli faktör saç köklerinin hormonal duyarlılığıdır. Bu duyarlılık ve kelliğin yaygınlığı genellikle genetik olarak belirlenir.Kafanın yan ve arka kısımlarında bulunan saçlı deriden alınan saç kökleri, saçsız alandaki kafa derisine nakledilir. Saç kaybı ve kalan saçların yoğunluğuna bağlı olarak kişinin ihtiyacı olan saç kökü sayısı hesaplanarak operasyon gerçekleştirilir. Saç ekimi (hair transplantation) uygulamalarında genellikle 1 seansta 2000 ile 4000 kök arasında ekim yapılmakta ve ihtiyaç halinde 2 ya da 3 seans ekim tekrarlanabilmektedir.

Saç ekimi sedasyon yapılarak lokal anestezi altında yada sadece lokal anestezi altında yapılır, nadiren hastanede kalmayı gerektirir. Saç ekimi alınacak greft sayısına ,ekim yapılacak alana bağlı olarak ,ortalama 5-7 saat arasında değişmektedir.

Güncel saç ekimi FUE tekniği ile enseden kulak üstlerine kadar uzanan bölgeden mikromotor yardımıyla alınan greftler, ekim yapılacak alana kanallar açılarak tek tek yerleştirilir.Alınan her greftte 1-3 saç kökü bulunur. Saç alınan yerde belirgin bir iz kalmaz.

İlk yıkama ekimden 2 gün sonra ,saç ekim ekibi tarafından yapılır. Ekilen saçlar yaklaşık 45-60 günde tamamına yakını dökülür.Yeni saçların çıkması 6-9 ay gibi bir sürede tamamlanır.